BC High School Sports Alumni at Pyeongchang Winter Olympics!

Congratulations to the former BC High School Sports athletes who will be representing Canada at the 2018 Pyeongchang Winter Olympics!

  • Andrew Ebbett, Ice Hokcey - Clarence Fulton Secondary School
  • Megan Tandy, Biathlon - DP Todd Secondary School
  • Jamie MacDonald, Speed Skating - Fort St James Secondary School
  • Justin Kripps, Bobsled - Summerland Secondary School
  • Julia Ransom, Biathlon - Mt. Boucherie Secondary School
  • Sarah Beaudry, Biathlon - Duchess Park Secondary
  • Broderick Thompson, Alpine Skiing - Whistler Secondary
  • Manny Osborne-Paradis, Alpine Skiing - Seycove Secondary
  • Mercedes Nicoll, Snowboard - Whistler Secondary Schools
  • Spencer O'Brien, Snowboard - Mark R Isfeld Secondary School
  • Emma Lunder, Biathlon - Vernon Secondary School
  • Stefan Elliott, Ice Hockey - Argyle Secondary School
  • Josie Morrison, Speed Skating - South Kamloops Secondary School
  • Denny Morrison, Speed Skating - North Peace Secondary School
  • Reid Watts, Luge - Whistler Secondary School
  • Cassie Sharpe, Freestyle Skiing - Highland Secondary School
  • Ben Thomsen, Alpine Skiing - Whistler Secondary School
  • Kevin Hill, Snowboard - Vernon Secondary School
  • Meryeta O'Dine, Snowbard - DP Todd Secondary School
  • Yuki Tsubota, Freestyle Skiing - Whistler Secondary School
  • Teal Harle, Freestyle Skiing - Carihi Secondary School
  • Tess Critchlow, Snowboard - Kelowna
  • Larkyn Austman, Figure Skating - Dr. Charles Best Secondary School
  • Andi Naude, Freesytle Skiing - Penticton Secondary School
  • India Sherret, Freestyle Skiing - Mt. Baker Secondary School
  • Jane Channell, Skeleton - Handsworth Secondary School
  • Carle Brenneman, Snowboard - Highland Secondary School
  • Simon D'Artois, Freestyle Skiing - Whistler Secondary School
  • Marielle Thompson, Freestyle Skiing - Whistler Secondary School
  • Kelsey Serwa, Freestyle Skiing - Kelowna Secondary School

Platinum Partners